پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه كاردانش ستاد
کدمطلب: tsTsu0CU      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۵:۳۰:۱۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۱۹

درخشش هنرجویان خراسان رضوی در یازدهمین دوره المپیاد فرش دستباف ایران .

مرحله نهايي یازدهمین دوره المپیاد فرش دستباف کشور (3 الي 5 اسفندماه) در استان فارس و در سه رشته بافت، طرح و رنگ و رنگرزی بین هنرجویان رشته هاي مهارتي فرش هنرستان های کاردانش سراسر کشور برگزار شد.

این المپیاد هر ساله در دو سطح استانی و کشوری و در دو بخش هنرجویی (دانش آموزی) و دانشجویی برگزار می شود. برگزاری مرحله استانی طبق ضوابط تعریف شده با سازمان صنعت, معدن و تجارت استان و با نظارت مرکز ملی فرش و همكاري آموزش وپرورش و اجرای تمام مراحل کشوری با معاونت تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش می باشد.

هدف از برگزاری این المپیاد , ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و کسب مهارت های علمی هنرجویان و دانشجویان فرش دستباف , ارزیابی توان علمی و عملی در دو سطح هنرجویان و دانشجویان, شناسایی هنرجویان و دانشجویان مستعد و نمونه در سطح استان ها و کشور, آشنایی بیشتر جامعه با فرش دستباف در رشته های مختلف مرتبط با آن از طریق پوشش تبلیغاتی مناسب و همچنین ترویج فرهنگ فرشبافی به عنوان یک فعالیت هنری برای جوانان می باشد.

در شاخه کاردانش دو رشته مهارتی با عناوین (طراحی و نقاشی فرش دستباف به متولی گری وزارت صنعت, معدن و تجارت) و (هنرفرش به متولی گری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور) در حال اجراست.

در سال تحصیلی 96-95 این رشته ها در 20 استان کشور اجرا و 1366 هنرجو در آن مشغول به تحصیل  می باشند.

در مرحله استانی المپیاد فرش 16 استان شرکت نموده که مجموعا 281 هنرجو از 20 تا 25 بهمن ماه 1395 در سه گرایش طراحی فرش, بافت و رنگرزی با هم رقابت نموده و 78 هنرجو به مرحله کشوری به میزبانی استان فارس راه یافته اند.

هنرجويان فرش خراسان رضوي در مرحله نهايي المپياد بيشترين رتبه ها را در سه گرايش به خود اختصاص دادند.

نتایج بخش هنرجویی یازدهمین دوره المپیاد فرش دستباف کشور

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه