پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه كاردانش ستاد
کدمطلب: piQkKb2V      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۳:۰۰:۴۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۲۶
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در نشست تخصصی مشترک وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

آموزشی که منجر به مهارت نشود ارزشمند نیست

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: رمز موفقیت نظام آموزشی هر کشوری این است که آموزش آن کشور منجر به مهارت شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،حمید رضا آذری در جمع معاونین آموزش متوسطه  ادارات کل آموزش و پرورش و معانین آموزشی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای سراسر کشور در شیراز گفت: دانش و علم زمانی ارزشمند هستند که بتوانند رفتا ر انسان ها را تغییر داده ،  نیازی را در جامعه رفع نموده و  به توانمند شدن اسنان کمک کند.

وی با بیان اینکه "هر عملی که  فاقد دانش باشد میزان تباهی آن بیشتر از اصلاح آن است" افزود: علمی که این سه متغیر را نداشته باشد کارایی ندارد و  دو دستگاه آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این زمینه  تاثیر گذار و مکمل هم هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: در دنیای امروز کسی که دانش دارد و مهارت ندارد نمی تواند هیچ  نقشی را در جامعه به عهده بگیرد و دانشی که منحر به مهارت نشود به تولید ناخالص ملی و کار آفرینی کمک نمی کند.

وی با تشریح جایگاه  ایران در زمینه کار آفرینی  در دنیا گفت:  کشور ما رتبه  80 دنیا  را  زمینه کار آفرینی دارد  در حالی که از نظرمنابع و ثروت از جمله 5 کشور برتر دنیا می باشد و این جایگاه مناسبی برای ما نیست.

آذری امید به زندگی ، درآمد سالانه و تحصیلات را به عنوان شاخصه های توسعه عنوان کرد و افزود: رمز موفقیت نظام آموزشی هر کشوری این است که آموزش آن کشور  منجر به مهارت شود . در کشور ما نیز  با هماهنگی هر دو دستگاه و تلاش برای گرایش جوانان به مهارت ،  کار بسیار بزرگی انجام خواهد شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه