پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه كاردانش ستاد
کدمطلب: a4J3oCT1      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۳:۰۳:۵۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۷۳
معاون آموزش سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در شیرا ز تاکید کرد:

ظرفیت مناسب سازمان آموزش فني و حرفه اي برای همکای با آموزش و پرورش

معاون آموزش سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای ظرفیت مناسبی برار کمک به آموزش و پرورش دارد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،سید علی موسوی در جمع معاونین آموزش متوسطه  ادارات کل آموزش و پرورش و معانین آموزشی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای سراسر کشور در شیراز گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 75 حدود 16 هزار تن را تحت آموزش قرار داد و در سال 93  نیز این تعداد به  23 هزار تن افزایش یافته است.

وی افزود: در سال 94- 95 مجموع افراد تحت آموزش این سازمان  به بیش از 23 هزار تن افزایش یافته و لازم است برای سال آینده نیز با توجه به ظرفیت 53 هزار نفری این سازمان جهش کمی  مناسبی  را رقم بزنیم.

معاون آموزش سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با اشاره به مشکلات موجود در زمینه جذب کارآموز گفت: در تعامل آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ،رفع موانع و مشکلات موجود  باید در سطح استان ها و با توجه به ظرفیت های موجود  انجام شود.

موسوی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای با در اختیار داشتن بیش از 60  سامانه مختلف  و  امکانات آموزشی مناسب  می تواند به آموزش و پرورش کمک شایسته ای انجام دهد.

وی یاد آور شد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور دارای 500 محتوای آموزش الکترونیکی  است و با  امکان آموزش و کنترل فرآیند آموزش به صورت آنلاین ، توان آموزش بیش از 85 هزار تن از کارکنان به صورت مجازی و  تبادل مکانیزه اطلاعات  با آموزش و پرورش  می تواند در راستای افزایش سطح کیفی خدمات آموزشی با آموزش و پرورش همکاری داشته باشد.

موسوی گفت: کارایی آموزشی در شاخه کاردانش بالاتر ازآموزش در کارآموزان و کار جویان است  که این امر فرصت مناسبی برای سازمان فنی و حرفه ای کشور  و رهبران فرایند آموزشی فنی و حرفه ای است تا با بالا بردن کارایی زمینه بالا رفتن بهره وری و بهبود اثر بخشی  را فراهم نماییم.

معاون آموزش سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تاکید کرد: حضور کارآموزان شاخه  کاردانش در فرایند آموزش  فنی و حرفه ای یک فرصت مناسب برای ما می باشد.

وی با تاکید بر لزوم ارزیابی مستمر برای افزایش سطح کیفی آموزش  گفت: آنچه هم اکنون کشور ما به آن نیاز دارد این است که  به فرایند آموزشی نگاه  بهبود مستمر  داشته باشیم  و لازمکه آن ارزیابی مستمر از فرایند آموزش است .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه