پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه كاردانش ستاد
کدمطلب: 6KXDWcir      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۷:۱۴:۱۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۲۷۳۰
تكذيبيه :

صدور كارت صدرا هيچ ارتباطي با وزارت آموزش و پرورش ندارد

براساس اطلاعيه صادره از سوي وزارت آموزش و پرورش، صدور كارت صدرا براساس تفاهم نامه بانك سرمايه و شركت تعاوني مصرف فرهنگيان صورت گرفته و هيچ ارتباطي با وزارت آموزش و پرورش ندارد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در اين اطلاعيه آمده است: اواخر سال 1391 شركت تعاوني مصرف فرهنگيان تهران با همكاري بانك سرمايه، صدور كارت صدرا با تسهيلات40 ميليون ريالي را در دستوركار قرار داد كه اين موضوع در تاريخ 15/2/1392 منجر به تنظيم تفاهم نامه شماره 796/110 بين بانك سرمايه و شركت تعاوني مصرف فرهنگيان تهران گرديد. بيش از 16 هزار نفر از فرهنگيان شاغل و بازنشسته استان تهران با تبليغات فراوان اين تعاوني، متقاضي اخذ اين كارت شدند .

اين طرح در ادامه با اشكالاتي از جمله؛ شكواييه متعدد فرهنگيان از نحوه افزايش قيمت و محاسبه بهاي كالا در قالب كارت صدرا ، ابهام در مفاد قرارداد، عدم اطلاع رساني در خصوص سود شش ماهه دوره تنفس؛ شفاف نبودن نرخ كارمزد تسهيلات، ‌مدت زمان و شيوه بازپرداخت اصل و سود تسهيلات مواجه شد كه با توجه به اينكه شركت تعاوني و بانك هر دو داراي شخصيت حقوقي مستقلي مي باشند، مكاتباتي براي پاسخ گويي و حل و فصل موضوع انجام گرفت .

با شدت گرفتن اعتراض ها پيرامون بي نظمي در واريز اقساط و ناهماهنگي بين بانك و شركت تعاوني كه منجر به عدم تسويه وام افراد شد، حسب دستور وزير محترم وقت آموزش و پرورش كارگروهي براي رسيدگي به موضوع تشكيل گرديد كه پس از جلسات متعدد و احصاء مغايرت اقساط،‌ مراتب جهت جابه جايي مبالغ به بانك مورد نظر اعلام شد .

در ادامه اين اطلاعيه آمده است: به نظر مي رسد در صورت تلاش و توجه بانك سرمايه و تعاوني مذكور بتوان به سرعت مساله را حل نمود . علي ايحال موضوع در حوزه اختيارات شركت تعاوني فرهنگيان تهران و بانك سرمايه بوده و هيچگونه ارتباطي با وزارت آموزش  و پرورش ندارد .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه